Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  last edited: Sun, 26 Mar 2017 11:26:16 +0200  
Jadę na rowerze drogą główną, widzę że paręset metrów z przodu jakiś samochód chce wyjechać z podporządkowanej znajdującej się po mojej prawej stronie i skręcić w lewo, potencjalnie blokując mi drogę. Patrzę na kierowcę, patrzę, już od około 200 metrów od niego. Kierowca przez cały czas patrzy w swoją prawą stronę, ani razu nie spojrzał w lewo, skąd nadjeżdżam. Prawą miał pustą, więc wyjechał i gdybym nie zaczął już wcześniej na wszelki wypadek hamować z kompletnego braku zaufania do kierowców samochodów to bym w niego przywalił. Gdy mnie mijał myślałem, że padnę że śmiechu, bo kierowca najwidoczniej jechał firmowym samochodem i na drzwiach kierowcy miał jakieś logo z mottem: "Higiena i bezpieczeństwo".

#lang-pl #rower #bezpieczeństwo
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  
Kabaret Limo – Poseł Latam Nie Znam Abelard Giza 2016

Image/photo

Moim zdaniem jeden z lepszych polskich kabaretów. Nie mają zbyt wiele skeczy, ale wszystkie wg mnie świetne.

#lang-pl #kabaret-limo #abelard-giza #skecz #humor
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  Expires: Thu, 22 Jun 2017 11:54:00 +0200 
Zielone Migdały wrote:
Dell, jeden z większych producentów komputerów na świecie, ogłosił niedawno, że opracował technologię, dzięki której elementy opakowania stosowanego przez firmę będą zawierać 25% plastiku pochodzącego z recyklingu odpadów pochodzących z rzek i plaż. Jest to krok w stronę całkowicie opakowań w 100% przyjaznych środowisku, a taki cel Dell chce osiągnąć do 2020 roku. Plastik ten będzie mieć oznaczenie HDPE i oczywiście będzie go można poddać ponownemu przetworzeniu.

Odpady są zbierane przez firmy współpracujące z Dell’em z cieków wodnych i plaż. Są więc pozyskiwane zanim trafią do oceanów, skąd zebrać je byłoby już znacznie trudniej. Co ważne, tak naprawdę te plastikowe tacki, które można znaleźć w pudełkach z komputerami w 100% pochodzą z recyklingu. Oprócz wspomnianych 25%, pozostałe 75% to plastik pochodzący z powtórnego przetworzenia różnych opakowań HDPE, takich jak butelki i inne pojemniki na produkty spożywcze.


Źródło: Dell pakuje swoje komputery w plastik wyłowiony z oceanów , Zielone Migdały

#lang-pl #dell #ekologia #recykling
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)

Nie przepiliśmy socjalu

  Expires: Wed, 21 Jun 2017 12:06:00 +0200 
Nowy Obywatel wrote:
Po roku funkcjonowania programu 500 Plus okazuje się, że obawy i podszyte pogardą podejrzenia dotyczące rzekomego „przepicia” przez beneficjentów środków przeznaczonych na wychowanie dzieci nie sprawdziły się. (…)

To zatem wzrost minimalny, który można równie dobrze przypisać poprawie sytuacji na rynku pracy, która podniosła za sobą podwyżki pensji. (…)

W przypadku wina budżet dostał z akcyzy o około 6 proc. mniej niż rok wcześniej. Akcyza piwna dała tylko o 1 proc. więcej. (…)


Źródło: Nie przepiliśmy socjalu, Nowy Obywatel

#lang-pl #polska #500-plus #pomoc-socjalna #alkohol #nowy-obywatel
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  last edited: Sun, 19 Mar 2017 17:53:36 +0100  
10,1 km in 53'53, what results in the average pace of 5'18/km. Average 85% of maximum heart rate. That gives around 44,79 of VO2max. 130 meters up, 131 down. I beat my 10k best by around 3-4 minutes. My (unofficial, but there's no official either, I never participated in any race) best is now 52'57. Additionally, the best 5k subsegment of the run was now 25'17, what's only 11" slower than my best 5k: 25'06, but I was running about 40 meters up. So I have quite some room for improvement on 5k too. :) The best run this year so far. I'm finally getting on the higher level than I was a year ago before I sprained left ankle. I was struggling with that for half a year, a few months after recovery I damaged a tendon in right ankle… I'm running again more from the beginning of February and so far so good! :) Now I care really much about calculating average weekly effort, being consistent, and not increasing load too much on weekly basis, to not get injured again and not "waste" 12 more months.

Link to the activity on Runalyze: #^https://runalyze.com/shared/19wco

#lang-en #running #bieganie

 Orienteering, Relay @ The World Games 2017

Starts: Thursday July 27, 2017 @ 10:00 AM
Finishes: Thursday July 27, 2017 @ 11:30 AM
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)

Orienteering, Relay @ The World Games 2017

  

 Orienteering, Middle Distance @ The World Games 2017

Starts: Wednesday July 26, 2017 @ 9:30 AM
Finishes: Wednesday July 26, 2017 @ 2:30 PM
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)

Orienteering, Middle Distance @ The World Games 2017

  

 Orienteering, Sprint @ The World Games 2017

Starts: Tuesday July 25, 2017 @ 11:00 AM
Finishes: Tuesday July 25, 2017 @ 2:00 PM
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)

Orienteering, Sprint @ The World Games 2017

  
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  
Sylvia JSylvia J wrote the following post Thu, 16 Mar 2017 18:02:59 +0100
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  
#^Nie zawsze byliśmy ofiarami | Jagielloński24

Władze II RP zrealizowały plan zbrojnego powiększenia swego terytorium, utrzymując jednocześnie, że nie wysyłały w ten region żadnych wojsk. Brzmi współcześnie.


O tym młody Polak na lekcjach historii się nie dowie.

#lang-pl #jagielloński24 #mateusz-perowicz #polska #historia #józef-piłsudski
Filip Stefaniak
 from Diaspora
No, i jeszcze bratnia pomoc Czechosłowacji w '68 - (Operacja Dunaj) - Czesi nie mogą nam do dziś tego wybaczyć.
Adam
 from Diaspora
Chyba ciężko znaleźć państwo, które nigdy nic nie przeskrobało. Stare czasy czasem trzeba odpuścić i starać się poprawić
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  
#^Niespodziewanie niezwykłe nietoperze

Image/photo

“Niespodziewanie niezwykłe nietoperze”, czyli jak napisałem trochę tekstu, żeby nie było, że to notka z gifami nietoperzy.


#lang-pl #nietoperze #węglowy-szowinista
Dotevo
  
A od kiedy w PL jest liniowy? Mamy 18% i 32% jeśli ktoś zarabia powyżej 85tys. rocznie. Datkowo teraz wprowadzono jeszcze zmiany w kwocie wolnej od podatku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_podatkowa

Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  
Podatku 32% nie płaci prawie nikt. Ci którzy powinni często płacą 19%. A od tego roku 90% z nich będzie mogło płacić nawet tylko 15%. Podczas gdy osoba zarabiająca minimalną krajową płaci 18%. Nie mam odnośnika do dokładnych statystyk, jedyne co mam w zakładkach to:

Tymczasem podatek dochodowy według stawki 32% płaci zaledwie… 2% podatników. Jako że próg dochodowy dla niej wynosi trochę ponad 7 tys. zł miesięcznie, od razu widać, że rzesze zamożnych obywateli omijają najwyższą stawkę szerokim łukiem. Najpopularniejszym z nich jest przechodzenie na 19-procentowy podatek liniowy dla przedsiębiorców. Z furtki tej korzysta ochoczo choćby przechodząca na samozatrudnienie rodzima klasa menedżerska, zarabiająca, lekko licząc, dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie (lub więcej, oczywiście). Zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych rozliczają się tak, jak osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, choć ich praca nie przypomina żadnej działalności gospodarczej. Nasza skala podatkowa jest więc w istocie trzystopniowa – 18% dla większości Polaków, 19% dla zarabiających powyżej ok. 85 tys. zł rocznie, no i 32% dla tej garstki dobrze wynagradzanych, którym przyzwoitość nie pozwala jawnie oszukiwać wspólnoty.


Źródło: #^http://nowyobywatel.pl/2014/05/28/niesprawiedliwosci-stalo-sie-zadosc/
Dotevo
  
1. pytanie. 2% to mało? Przed chwilą była mowa jak mało jest bogaczy.
2. 19% = 18%-kwota wolna?
3.
The Progressive Income Tax: A Tale of Three Brothers
by PragerU on YouTube
Paweł Szymon Kosiński (pskosinski)
  
Ramil RodajeRamil Rodaje wrote the following post Sat, 04 Mar 2017 08:23:58 +0100
Under The Mask Of Philanthropy
http://www.wrongkindofgreen.org/2017/03/03/new-book-release-under-the-mask-of-philanthropy/
This highly readable and fascinating book recounts in painstaking detail how elite charity has been used for more than a century as both material and ideological means of maintaining the hegemony of capitalism. Happily, though, he reminds us that philanthropy is also a mark of popular resistance: the rich make a show of giving away some of their enormous wealth precisely to prevent us from deciding to seize all of it. As the capitalist system stumbles from crisis to crisis and its political legitimacy visibly wanes, Under the Mask of Philanthropy is a timely demolition of one of its most important remaining sources of credibility: the idea that Gates, Buffett, Soros and the rest of the rich can be counted upon to help find sensible, technocratic solutions to the problems they have created themselves. In reality, Barker argues persuasively, real change requires that grassroots activists and radical intellectuals should steadfastly refuse to be co-opted by even the most apparently liberal foundations.

— Harry Browne

#capitalism #charity #philantrophy #politics #HarryBrowne #MichaelBarker #book #WrongKindOfGreen